BİLARDONUN ÇOCUKLAR ÜZERİNDE Kİ OLUMLU ETKİLERİ

Bilardonun Çocuklar Üzerinde ki Olumlu Etkileri

BİLARDONUN ÇOCUKLAR ÜZERİNDE Kİ OLUMLU ETKİLERİ

Bilardo Sporu, çocukların üzerinde çok büyük etkisi vardır.Çocuklarımızın fiziki ve ruhsal gelişimini sağlar.Bir o kadar da derslerinde başarılı olduğu gözlenmektedir.

Çocuklarınızın erken yaşta spor ile tanışması onların gelecekte ki yaşamlarını spora olan ilgisini, tutumunuve davranışlarını belirler. Çocukluk döneminde gelişiminin desteklemenin yanındabazı alışkanlıklar kazanır.

Bilardo Disiplini Sporu çocukların zihinsel,fiziksel, ruhsal ve yapılan araştırmalar sonucunda matematiğe yani matematik,fizik,geometri'yi içinde barındırır ve zihinsel hesaplama ilesayısal derslerinde başarıyı yakalar.

Bilardo, bildiğimiz bulmacaya benzer.Topların birbirine çarpması sonucu yönlerini, yerlerini tahmin ederek bulmayı ve zihinden düşünmeyi sağlamaktadır. Matematiksel olarak pratik yoldan çözerek zekayı gelişmesini sağlıyor. Çocuklarımı derslerden dolayı kafasının yorulması sonucu derslere konsantre olamıyorlar. Bilardo Disiplini Sporu sayesinde günün yorgunluğunu , stresini atarak bilardo sayesinde rahatlarlar. Bilardo sporunun en büyük getirisi çocuklarımızın özgüvenlerinin gelişmesi, tahmin yürütmelerinin gelişmesiyle hareket ederler ve gizli yeteneklerinin ortaya çıkması ile ders notlarında yükselme görülmektedir.

Çocuklarımızınergenlik dönemlerine bedensel, ruhsal büyüme ve gelişmede ki hızlı dönemlerinde ki kimlik oluşumunu sağlayan ve bu değişim sırasında bozulan dengeleri ile baş edebilmeyi öğrenir.Bilardo disiplini sporunun bu noktada çocuğun enerjisini, duygusal ve sosyal zorluklarını yönetmesinde yardımcı olur. Hedef belirlemeyi, rekabeti,takım ruhunu, disiplini, kendine ve başkalarına saygılı olmayı öğretir.

Çocuklarımızın bedenlerine, sağlıklı ve düzenli beslenmesinin yanında sporla güçlendiğini bu güçlenme ile birlikte sinirlerini kontrol altında tutmayı, duygularını dengelemeyi ve uykularının düzene girmesini sağlar.

İster okulda olsun, ister okul dışında tek ya da çift grup içinde yapılan bilardo sporunda kendini iyi hissetmesini sağlar ve algılaması da güçlenmiş olur.

Firmamız Koraltürk Bilardo çocuklara özgü özel tasarım bilardolu çalışması ve mini bilardo üretmektedir.